Nedan hittar du kontaktuppgifter till
alla verksamma inom organisationen
i Sverige och Latinamerika


Kontakta styrelsen: styrelsen@svalorna.se

Styrelsemedlemmar

  • Ordförande: Julia Andén
  • Vice ordförande: Anna Tingbäck
  • Kassör: Caroline Ullman
  • Vice kassör: Jacqueline Vega
  • Sekreterare: Sigrid Gunnarsson
  • Vice sekreterare: Michaela Hornegård
  • Ordinarie ledamot: Elin Jacobsen Rydstedt
  • Ordinarie ledamot: Per Fröberg
  • Ordinarie ledamot: Rodrigo Arce
  • Suppleant: Lena Eriksson
  • Suppleant: Marisol López
  • Suppleant: Stella Lundén

Kontakta kansliet

Klas Sellström

Verksamhetsledare

08-642 16 96

klas.sellstrom@svalorna.se

Linda Johansson

Praktikant- och programhandläggare

linda.johansson@svalorna.se

Maja Magnusson
Pressansvarig
Informationshandläggare

maja.magnusson@svalorna.se

Kontakta programkontoren i Latinamerika

Bolivia
Besöksadress

Svalorna Latinamerika
Av. 20 de Octubre Nro 2396
Edif. Maria Hayde – piso 2,
ofic. 1 La Paz

Postadress

Casilla 6092
La Paz
Bolivia
Tel: +591-2-422 061

Regionrepresentant

Luis Fernando Fernandez
Luis.Fernandez@svalorna.se

Ekonom

Gioconda Gutierrez
Gioconda.Gutierrez@svalorna.se

Praktikanter

programassbolivia@svalorna.se
infobolivia@svalorna.se

Peru
Besöksadress

Calle Mercaderes 328, C-15,
3 piso, Cercado
Arequipa, Arequipa

Postadress

Svalorna Latinamerika
Apartado 1351, Cercado
Arequipa, Arequipa
Peru
Tel: +51-54-22 69 96

Landrepresentant

Edith Garzon
Edith.Garzon@svalorna.se

Ekonom

Elizabeth Ramos
Elizabeth.Ramos@svalorna.se

Praktikanter

programassperu@svalorna.se

infoperu@svalorna.se

Nicaragua
Besöksadress

Svalorna Latinamerika
Parque Infantil 1 cuadra al
este 1/2 cuadra al sur Estelí

Postadress

Svalorna Latinamerika
Apartado Postal 39
Estelí
Nicaragua
Tel: +505 713 72 30

Landrepresentant

Celina Lira
Celina.Lira@svalorna.se

Ekonom

Cruz Delia Cerrato
Cruzdelia.Cerrato@svalorna.se

Praktikanter

programassnica@svalorna.se
infonicaragua@svalorna.se

Bli en del av rörelsen. Kontakta lokalgruppen i Stockholm

Är du intresserad av att engagera dig för kvinnor och barns rättigheter? Vill du träffa nya vänner, hjälpa till att styra upp intressanta seminarier eller andra aktiviteter och samtidigt känna att du gör något meningsfullt? Gå med i  lokalgruppen!

Till att börja med kan du gå med i facebookgruppen där ser du nästa möte och annat kul som händer. 

Kontakta lokalgruppen

Mejla info@svalorna.se gå med i vår grupp på Facebook.

Stöd oss

Bli månadsgivare

Kontakt

Svalorna Latinamerika

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev

© 2018 Svalorna Latinamerika